dise+pgnig+igg-01.png

studio.png

PARTNER GŁÓWNY KONFERENCJI
BRANŻOWY PARTNER KONFERENCJI
PARTNERZY XXI KONFERENCJI GAZTERM
SPONSORZY XXI KONFERENCJI GAZTERM
PATRONI MEDIALNI
PATRONI MEDIALNI

LNG dla Trójmorza na Polsko-Amerykańskim Szczycie Przywództwa


W amerykańskim Miami odbył się Polsko-Amerykański Szczyt Przywództwa. Wzięli w nim udział przedstawiciele polskiego rządu i firm. Jego celem była integracja biznesu w Polsce i USA. Pojawił się wątek gazu skroplonego, który może posłużyć Polakom i krajom Trójmorza do zmniejszenia zależności od dostaw z Rosji.
W rozmowie z polskimi mediami minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński przyznał, że gaz skroplony ze Stanów Zjednoczonych może posłużyć Polsce do budowy hubu gazowego obejmującego swym zasięgiem „cały region Unii Europejskiej”. Plany rządu wpisują się w prezydencką inicjatywę Andrzeja Dudy, który zainicjował budowę Trójmorza, czyli pogłębionej integracji – także w energetyce – regionu między Morzem Bałtyckim, Czarnym i Adriatykiem, z udziałem państw Unii Europejskiej.
Podczas wizyty w Polsce prezydent USA Donald Trump oferował krajom Trójmorza dostawy LNG. Krytykował także sporny projekt Nord Stream 2 realizowany przez rosyjski Gazprom. Ma on zapewnić nowe dostawy gazu z Rosji do Niemiec, a stamtąd do całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. O ten rynek będzie walczyć także z amerykańskim LNG, który w zeszłym roku pojawił się już w Polsce.
Temat współpracy Trójmorza z USA przy dostawach gazu skroplonego będzie przewodził dyskusjom podczas GAZTERM 2018 w Międzyzdrojach. Planowany jest udział polskich i zagranicznych przedstawicieli administracji i biznesu.

PARTNERZY MEDIALNI

PARTNER MEDIALNY
cire
GŁÓWNY PARTNER MEDIALNY
logoenergetyka24-3.jpg
STRATEGICZNY PARTNER MEDIALNY
logobiznesalert-2.jpg
ORGANIZATOR


70-332 Szczecin, Al. Piastów 69/5, tel. 91 485 17 10, fax: 91 485 17 17, tel.kom.: 607 220 470, 602 365 879, e-mail: gazterm@gazterm.pl